Baza danych obsługująca warsztaty samochodowe z 44 krajów

Aplikacja webowa i API dla Autodata Ltd

45 000
modeli pojazdów
17
wersji językowych

Każdego roku na rynku pojawia się kilkaset nowych modeli samochodów. Obecnie jest ich tak dużo, że żaden mechanik nie jest w stanie nauczyć się serwisowania ich wszystkich. Ponieważ auta są też coraz bardziej skomplikowane, już pojedynczy model jest wyzwaniem nawet dla doświadczonych specjalistów. Jednak praktycznie każdy samochód można naprawić w jednym z pobliskich warsztatów. Jak to możliwe?

Większość serwisów samochodowych korzysta ze specjalistycznych podręczników, oferujących informacje o częściach i procedurach naprawy. Największą na świecie firmą oferującą taką wiedzę jest brytyjska spółka Autodata. Zbiera ona informacje od producentów, a następnie udostępnia warsztatom na całym świecie.

Kiedyś informacje oferowane przez Autodata wydawane były w postaci książek. Następnie nośnikiem danych stały się płyty CD. Dzisiaj Autodata oferuje dostęp do danych poprzez portal internetowy dla warsztatów samochodowych.

Globalny dostęp do danych technicznych

Wyzwaniem w tym projekcie była przede wszystkim duża objętość bazy, duża liczba użytkowników i bieżących aktualizacji. Autodata gromadzi dane techniczne dla 45 tysięcy modeli pojazdów i udostępnia je warsztatom w 44 krajach. Co roku dane są aktualizowane o kolejnych kilkaset modeli i kilkadziesiąt tysięcy informacji o istniejących modelach.

Współpracując ściśle z zespołem Autodata, stworzyliśmy architekturę zapewniającą dostęp do obszernych zasobów w trybie ciągłym. Teraz warsztaty od Anglii po Australię mogą korzystać z systemu przez 24h na dobę. Wspieramy również bieżącą aktualizację serwisu internetowego, zgodnie z oczekiwaniami użytkowników.

Rozwiązania i rozwój

Informacje o częściach i procedurach naprawy dostępne są po wykupieniu abonamentu przez stronę internetową. Jej prosty i przejrzysty interfejs umożliwia pracę nawet w trudnych warunkach, jakie panują w warsztacie. Aplikacja dostępna jest w 17 językach.

Uczestniczymy w budowie portalu dla warsztatów od samego początku. Specjaliści z Autodata i FINGO tworzą jeden zespół i działają na zasadzie wspólnego Scrumu. Doskonale czujemy się w zespołach międzynarodowych. Pracujemy zdalnie nad rozwiązywaniem tych samych zagadnień. Ten model sprawdził się i aplikacja dla warsztatów jest rozwijana wspólnie. Obecnie nasza praca sięga do koncepcji i architektury rozwiązań, dzięki czemu nasz zespół ma wpływ na kierunek rozwoju narzędzi.

Rozwiązania dla Autodata powstają w oparciu o technologię PHP.

Kontakt

FINGO sp. z o.o.
  • Plac Powstańców Śląskich 7
    53-329 Wrocław, Polska
  • godz. 8:00 – 16:00
  • NIP 8942683871
FINGO sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, Plac Powstańców Śląskich 7, 53-329 Wrocław, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Wrocław-Fabryczna we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000020323. NIP 8942683871, REGON 932670710. Kapitał zakładowy 62.500,00 zł w pełni opłacony.
Używamy plików cookies, aby zwiększyć wygodę użytkownika strony. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza na to zgodę.
Więcej