Zmieniamy rynek InsurTech z największą na świecie firmą reasekuracyjną

API dla Digital Partners, jednostki biznesowej Munich Re

globalny
zasięg
kultura InsurTech
w Londynie

Rynek ubezpieczeń przechodzi wielkie zmiany. Agencje ubezpieczeniowe oferują polisy za pośrednictwem stron internetowych i aplikacji mobilnych, poszukując jednocześnie dostępu do globalnych sieci gigantów finansowych. Digital Partners to jednostka biznesowa należąca do Munich Re, jednej z wiodących firm reasekuracyjnych, która pomaga swoim partnerom właśnie w tym zakresie. Synergia międzynarodowego giganta i sieci partnerów ma w założeniu szybko i skutecznie zwiększyć innowacyjność usług InsurTech.

Wymiana danych jako podstawa działania

Choć start-up'y działające na rynku InsurTech wciąż skupiają się na produktach wspierających bezpośredni kontakt z klientem, wiele z takich rozwiązań opiera się na wymianie danych ze złożonymi systemami back-end. Wymaga to sprawnych połączeń. Budowanie API i oferowanie go detalistom ubezpieczeniowym jest krokiem w kierunku spójnego, połączonego ekosystemu ubezpieczeniowego. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu usługi staną się lepiej dopasowane do klienta i bardziej dostępne globalnie.

Dwie lokalizacje, jedna drużyna

Digital Partners i FINGO zbudowali solidny, dobrze zintegrowany zespół programistów pracujący w Londynie i we Wrocławiu. Choć duży nacisk położono na niezależność i odpowiedzialność poszczególnych członków z zespołu, całemu projektowi towarzyszy duch współpracy, który pomaga skoncentrować się wspólnym celu. Bezpośrednie, 2-godzinne loty między Londynem a Wrocławiem pozwalają na krótkie, jednodniowe podróże, będące doskonałym uzupełnieniem regularnych połączeń video i rozmów na Slacku.

API jest rozwijane z wykorzystaniem PHP7, Microservices, Laravel/Lumen 5, AWS/Capistrano, JSON API, CircleCI.

Kontakt

FINGO sp. z o.o.
  • Plac Powstańców Śląskich 7
    53-329 Wrocław, Polska
  • godz. 8:00 – 16:00
  • NIP 8942683871
FINGO sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, Plac Powstańców Śląskich 7, 53-329 Wrocław, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Wrocław-Fabryczna we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000020323. NIP 8942683871, REGON 932670710. Kapitał zakładowy 62.500,00 zł w pełni opłacony.
Używamy plików cookies, aby zwiększyć wygodę użytkownika strony. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza na to zgodę.
Więcej