Łączenie aspektów estetycznych z funkcjonalnością a drukowanie etykiet

Aplikacja dla Occhio GmbH, producenta eleganckich lamp

ponad 1 000
definicji produktów
ponad 100 000
wariantów produktów

Occhio jest producentem wysokiej jakości oświetlenia, charakteryzującego się elegancją i nowoczesnym stylem. Z jednej strony lampy projektowane są jako proste i klasyczne, a z drugiej pełne nowoczesnych rozwiązań zarówno w sferze designu jak i technologii. Piękne i przemyślane wzornictwo łączy się z doskonałą funkcjonalnością.

Ponieważ Occhio dba o każdy szczegół przy wytwarzaniu lamp, z tą samą precyzją podchodzi do opakowań, które mają za zadanie jak najlepsze wyeksponowanie walorów firmy i produktów.

Do obsługi procesu pakowania firma wykorzystuje aplikację DynLab, która wspiera pracę osób odpowiedzialnych za pakowanie i wysyłanie lamp. Aplikacja odpowiada też za druk etykiet, które jednoznacznie identyfikują produkt. Etykiety zawierają pełen opis produktów w wybranym języku: informację o linii, modelu, listę komponentów, kolory komponentów oraz rysunek lampy.

Etykiety dla konfigurowalnych produktów

To właśnie w pozornie prostej czynności drukowania etykiet kryje się prawdziwe wyzwanie. Obsługa drukowania etykiet dużej gamy konfigurowalnych lamp wymagała zbudowania skomplikowanej logiki, innej dla każdej linii produktów.

Wspólnie z pracownikami Klienta zaprojektowaliśmy taką logikę i wypracowaliśmy model przekazywania na potrzeby aplikacji pełnej informacji o produktach. Stworzone przez nas rozwiązanie informatyczne spełniło wysokie wymagania estetyczne Occhio, co do prezentacji graficznej, pomimo ograniczeń drukarki do etykiet.

Projekt zrealizowaliśmy w technologiach Java SE, Spring, Swing, XML, QuickLabel.

Aplikacja jest rozbudowywana w trybie ciągłym wraz z rozszerzaniem się oferty firmy Occhio od 2009 roku.

Kontakt

FINGO sp. z o.o.
  • Plac Powstańców Śląskich 7
    53-329 Wrocław, Polska
  • godz. 8:00 – 16:00
  • NIP 8942683871
FINGO sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, Plac Powstańców Śląskich 7, 53-329 Wrocław, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Wrocław-Fabryczna we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000020323. NIP 8942683871, REGON 932670710. Kapitał zakładowy 50.000,00 zł w pełni opłacony.
Używamy plików cookies, aby zwiększyć wygodę użytkownika strony. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza na to zgodę.
Więcej