FinTech: Gamifikacja w profilowaniu inwestorów indywidualnych

Aplikacja dla Hypothekarbank Lenzburg AG

33
ekrany dla klientów
315
dni roboczych pracy

Indywidualna diagnoza, profilowanie inwestycji i związane z tymi procesami szkolenia zazwyczaj realizowane są w bankach poprzez wywiady lub papierowe kwestionariusze. Hypothekarbank Lenzburg AG zdecydował się pójść o krok dalej i wprowadzić gamifikację opartą na algorytmach, pozwalającą lepiej zrozumieć swoich klientów i przygotować dla nich indywidualnie dopasowane oferty.

Nowatorskie rozwiązanie w renomowanej instytucji

Hypothekarbank Lenzburg AG to 150-letni bank szwajcarski z siedzibą w rejonie Zurychu. Jego prezes Marianne Wildi stawia na technologię i uznaje oprogramowanie za kluczowy kierunek rozwoju bankowości. W 2017 roku bank wybrał firmę FINGO jako swojego partnera w realizacji narzędzia, które pomoże menedżerom ds. relacji z klientami lepiej zrozumieć inwestorów i umożliwić im wybranie najlepszej strategii inwestycyjnej.

Aplikacja opracowana dla Hypothekarbank Lenzburg AG prowadzi inwestorów przez serię interaktywnych slajdów, które pozwalają sprawdzać wiedzę klientów o narzędziach inwestycyjnych, zrozumieć ich strategiczne cele i za pomocą specjalnych szkoleń pomóc im lepiej poznać mechanizmy inwestycyjne.

Profilowanie algorytmiczne

Przepływ aplikacji jest nieliniowy i opiera się na algorytmach opracowanych w szwajcarskim instytucie badawczym, a kolejne pytania są modyfikowane przez poprzednie odpowiedzi. W ten sposób każda sesja diagnozowania, profilowania i treningu jest niepowtarzalna i pozwala stworzyć realny profil osoby odpowiadającej na pytania. Efektem zastosowania aplikacji jest zwiększona świadomość, większe zaufanie i j bardziej przejrzyste cele realizowane przez Hypothekarbank Lenzburg AG.

Zespół programistyczny wykorzystał .NET Core 1.1, i Hexagonal Architecture (ports-and-adapters). Do wizualizacji danych wykorzystano bibliotekę d3.js. Testowanie aplikacji odbywa się za pomocą testów jednostkowych C# (xUnit, NSubstitute), JavaScript (Jasmine) oraz testów UI (Selenium).

Kontakt

FINGO sp. z o.o.
  • Plac Powstańców Śląskich 7
    53-329 Wrocław, Polska
  • godz. 8:00 – 16:00
  • NIP 8942683871
FINGO sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, Plac Powstańców Śląskich 7, 53-329 Wrocław, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Wrocław-Fabryczna we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000020323. NIP 8942683871, REGON 932670710. Kapitał zakładowy 62.500,00 zł w pełni opłacony.
Używamy plików cookies, aby zwiększyć wygodę użytkownika strony. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza na to zgodę.
Więcej